Општина Петровец поставува одводна канализациона мрежа на ул.11 во н.м. Петровец (ВИДЕО)

Општина Петровец започна со поставување на одводна канализациона мрежа на ул.11 во н.м. Петровец во должина од 200 метри.

Финансиските средства се обезбедени од буџетот на Општина Петровец во висина од 408 000 денари.

 

Во н.м. Петровец останува уште ул. 22 каде наскоро ќе се постави канализациона мрежа од 400 метри како и 4 краци на улици, со кои н.м. Петровец целосно ќе се покрие со канализациона мрежа.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.