Општина Петровец започна со реконструкција на главната улица во с.Чифлиг (ВИДЕО)

Општина Петровец започна со целосна реконструкција на главната улица во с.Чифлиг, која ќе биде завршена за 10-15 дена.

Улицата се протега низ целото село и има должина од 450 метри, а ширина 3,5 метри.

 

Финансиските средства се обезбедени од буџетот на Општина Петровец во висина од 4400 000 денари.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.