Општина Петровец ја пушти во употреба главната улица во с. Чифлиг (ВИДЕО)

Главната улица во с. Чифлиг во должина од 450 метри е целосно реконструирана од страна на Општина Петровец.

Сите средства за овој проект се од буџетот на Општина Петровец. Со сите досегашни зафати веќе се решени 90% од барањата на жителите на ова село.

 

И во услови на светска епидемија Општина Петровец продолжува со сериозна градежна офанзива во 7 населени места на нејзина територија.

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.