Општина Петровец гради нова улица во с. Долно Коњари (ВИДЕО)

Општина Петровец започна со изградба на нова улица во с. Долно Коњари која води од излезот на селото до селските гробишта.

Улицата е долга 300 метри, а инвестицијата чини 1 200 000 денари кои се целосно обезбедени од буџетот на Општина Петровец.

 

Општина Петровец ја гради оваа улица на барање на жителите на с. Долно Коњари.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.