Општина Петровец пушти во употреба нова улица во с. Р‘жаничино (ВИДЕО)

Општина Петровец ја пушти во употреба ул. бр.5 во с. Р’жаничино. Улицата е долга 330 метри а широка 4 метри. Пред асфалтирањето беше поставена и канализациона мрежа.

Инвестицијата чини 2 500 000 денари кои се целосно обезбедени од буџетот на Општина Петровец.

 

Жителите на ова населено место изразуваат големо задоволство од работата на градоначалникот и Општина Петровец.

 

Општина Петровец продолжува со работа за да ги подобри условите за живеење на сите нејзини жители.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.