Општина Петровец пушти во употреба две нови улици во н.м. Петровец

Општина Петровец денеска пушти во употреба две нови улици во н.м. Петровец во должина од 520 м. и ширина од 3,5 до 5 м.

Улиците се направени од бекатон коцки а поставени се и канализациона мрежа и улично осветлување. Инвестицијата чини 2 400 000 денари кои се целосно обезбедени од буџетот на Општина Петровец.

 

Жителите на ова населено место изразија пофалби и огромно задоволство од работата на градоначалникот и Општина Петровец. Општина Петровец во моментот работи на уште осум места за подобрување на условите за живеење на граѓаните.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.