Целосна реконструкција на главната улица во с. Ќојлија (ВИДЕО)

Општина Петровец започна со целосна реконструкција на главната улица во с. Ќојлија. Улицата ќе биде со должина 650 метри и ширина 4 метри, а градежните работи целосно ќе завршат за 20-тина дена.

Финансиските средства за оваа улица се целосно обезбедени од буџетот на Општина Петровец.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.