Општина Петровец асфалтира две улици во н.м. Петровец (ВИДЕО)

Општина Петровец започнува со асфалтирање на две улици во н.м. Петровец, ул. 22 и ул.9, во вкупна должина од 440 м.

На улииците 22 и 9 исто така беа поставени и нови канализациони мрежи.

Средствата од 1800 000 ден. се целосно обезбедени од буџетот на Општина Петровец.

Општина Петровец продолжува со асфалтирање на сите улици на кои се поставија нови канализациони мрежи.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.