Синоќа имаше нов земјотрес во Албанија

Нов земјотрес синоќа ја стресе Албанија. Според податоците, околу 22 часот во Албанија е регистриран потрес од 4,2 степени по Рихтер.

 

Епицентарот на потресот бил на 39 километри северозападно од Тирана на длабочина од 10 километри.

 

Потресот бил почувствуван и во земјава, но со послаб интензитет.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.