Германија: Осум починати и 258 новозаболени во последните 24 часа

Во последните 24 часа во Германија, осум лица починаа како последица на коронавирусот.

Вкупно 8.763 луѓе починале од Ковид-19 во земјата.

Според Институтот за заразни болести Роберт Кох, заразени се 185.674 лица, додека во последните 24 часа се пријавени 258 нови случаи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.