В понеделник без струја делови од Кисела Вода, Ѓорче, Центар, Карпош и Гази Баба

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје,  по добиеното известување од ЕВН,   ги известува граѓаните дека:

 Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа,  без електрична енергија ќе останат следните корисници:  на ден 08.11.2021 година (понеделник) :

од 08:30 до 12:00 часот, корисниците   ул. Баница бр. 29а .  (Општина Кисела Вода)

од 09:00 до 14:00 часот,  корисниците од  ул. Ѓорче Петров непарни броеви од бр. 85 до бр. 99 (Oпштина Ѓорче Петров )

од 09:00 до 14:30 часот, корисниците  од ул. Благоја Давков бр. 25. (Oпштина Центар)

од 09:30 до 13:00 часот,    корисниците  од  делови од улиците: Трнодол,  Кнез Хацон, Јан Хус и  Кнез Трпимир . (Општина Карпош )

од 10:00 до 14:00 часот,  корисниците од дел од ул Востаничка броеви:  76, 78, 80, 82, 84 и дел од ул.Рилски Гонгрес бр.59 и 61. (Општина Кисела Вода)

од 11:00 до 14:30 часот,  корисниците од  ул. Зеничка во населба Железара. (Општина Гази Баба)

           

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.