All for Joomla All for Webmasters

Момче починало додека играло фудбал во населбата „11-ти Октомври“

Момче починало додека играло фудбал

Дваесет и четиригодишно момче синоќа починало во скопската населба „11-ти Октомври“ откако му се слошило додека играл фудбал. 


Полицијата денеска соопшти дека синоќа околу 19:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на игралиштето во населбата „11-ти Октомври“, додека Д.К.(24) од Скопје играл фудбал, му се слошило, по што паднал на игралиштето и починал.


Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт.


Со согласност на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.