All for Joomla All for Webmasters

Шуто Оризари

Од следната недела амбулантата во Шуто Оризари ќе добие гинеколог

Шуто Оризари ќе добие гинеколог

Во амбулантата во Шуто Оризари од следната недела ќе почне да работи доктор-гинеколог, соопштија од Министерството за здравство.


Со ова, посочуваат од Министерството, се обезбедува континуирана гинеколошка здравствена заштита за жените од оваа општина. 


Од министерството за здравство истакнуваат дека во општината изминатите години немало гинеколог.


Во амбулантата ќе работи д-р Вјолце Мбиара, специјалист гинеколог со долгогодишно работно искуство, која има работено и во американска болница во Албанија.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.