Шуто Оризари

Делови од неколку скопски села и општина Шуто Оризари утре без струја

Делови од Скопје без струја

Дел од корисниците од улиците „1“, „6“ и „7“ во село Батинци утре од 9 до 13 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.


Од 10 до 14  часот без струја ќе бидат и дел од корисниците од село Светово, од 8:45 до 15 часот  корисниците од излезот од село Арачиново кај долното училиште, населбата под општината кај новата џамија, зградата на општината и делот покрај каналот, како и фирмите ДМ Транс и ЈСЦ Шпед.


Во периодот од 8:30 до 12:30 часот без напојување со електрична енергија ќе бидат и корисниците од улиците „Карбуница“, „Индира Ганди“, „Дринска“, „Виетнамска“, „Гарсија Лорка“, „Гвадалахара“, „Брсјачка Буна“, „Галичица“, „Патис Лумумба“, „Кипарска“, „Клисурска“, „Нов Живот“, „Моравска“ и „Рељо Шестокирло“ во општина Шуто Оризари.


Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутвната мрежа од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.