Шуто Оризари

Шуто Оризари одбележува 22 години од формирањето на општината

 Општина Шуто Оризари денес прославува 22 години од формирањето на општината како посебна единица на локалната самоуправа во рамките на градот Скопје.

 

По тој повод вечерва на плоштадот во општината ќе се одржи манифестација на која ќе сприсуствуваат градоначалникот, членовите на Советот и граѓаните на општина Шуто Оризари.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.