Шуто Оризари

Денеска прекин на струја во делови од Шуто Оризари

Денеска се планирани технички зафати во електро-системот поради што денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Шуто Оризари.

 

Како што информираат од РЦУК, во периодот од 08:30 до 16:00 часот без струја ќе бидат корисниците од околината кај ресторан „Оаза“ во општина Шуто Оризари.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.